Start Start

   Szanowni Państwo
Kolejna Wystawa Klubowa przeszła już do historii. Nie mnie ją oceniać ale mam nadzieję, że w pamięci większości uczestników zapisze się jako impreza udana i sympatyczna. Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów; przegranych proszę, żeby nie zniechęcali się i nie traktowali porażki jako osobistej klęski. Wystawa Klubowa rządzi się własnymi prawami, tradycyjnie oceny są znacznie surowsze niż to ma miejsce na innych wystawach, a i konkurencja jest nieporównywalna w skali całego kraju. Wart odnotowania jest fakt, że nigdy dotychczas nie mieliśmy na wystawach klubowych w Łodzi aż tak ogromnej ilości nagród. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim fundatorom nagród - zarówno firmom jak i osobom prywatnym, które przyczyniły się do wzbogacenia naszej imprezy i obdarowania jej uczestników wielką różnorodnością karm, kosmetyków, rozetek, pucharów i innych gadżetów stanowiących bardzo miłą pamiątkę po naszej wystawie. Szczególne podziękowania składam briardziarzom: Joannie Dadej, Małgorzacie i Grzegorzowi Kazanowskim, Sylwii Woźniak-Suchorab i Agnieszce Sprada za ogromne zaangażowanie i osobisty wkład finansowy i rzeczowy w uświetnienie naszej wystawy. Dziękuję również pani Sylwii Krzak za pomoc i pośrednictwo w kontakcie ze sponsorami.
Istotnym jest fakt, że ilość nagród organizacyjnie była dla nas prawdziwym wyzwaniem. Trzeba było zapanować nad ich mnogością i różnorodnością, sprawiedliwie rozdzielić i zadbać, żeby w ferworze toczących się zdarzeń trafiały do właściwych adresatów. I tu pragnę gorąco podziekować mojemu nielicznemu ale jakże sprawnemu komitetowi organizacyjnemu w osobach: Kamili i Grzegorza Kowalewskich (odpowiedzialnych za dystrybucję nagród i porządek w ringu głównym), Anety i Jarosława Pinterów (odpowiedzialnych za wszystkie bieżące sprawy organizacyjne i klubową stronę internetową), Małgorzaty i Wojciecha Kaszczyków (zabezpieczających stanowisko sekretariatu wystawowego i jeden z kilku serwisów fotograficznych) oraz osobie szczególnej i wyjątkowej czyli Jakubowi Rosztajnowi (Kubie), który poza tym, że był autorem wszystkich projektów plastycznych, robił tak dużo, że bez niego ta wystawa w ogóle by się nie odbyła. Dziękuję również sędziom - panom Patrickowi Jacoulot i Karelovi Horakovi za przybycie i rzetelną pracę w ringach oraz Zarządowi Oddziału Łódzkiego ZKwP za umożliwienie nam zorganizowania wystawy i całe jej logistyczne zabezpieczenie.
Wobec dość sporego wysiłku organizacyjnego żałuję, że frekwencja była bardzo przeciętna; wszak bywały wystawy z mocną obsadą ponad 100 briardów (do sprawdzenia w
archiwum wystaw klubowych). Ale trudno, niech żałują ci, którzy nie zdecydowali się do nas przyjechać. A było co podziwiać. Jakość prezentowanych psów była zaiste imponująca.  Co prawda sędziowie w ringach punktowali pewne mankamenty w postaci rozjaśnionych oczu czy wyżej noszonych ogonów ale mnie, jako obserwatorowi szczególnie zapadły w pamięć piękno i elegancja czarnych briardów oraz wysoki poziom wielu płowych osobników. Również ogólny wygląd szczeniątek i młodych psów pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość naszej hodowli. To oczywiście nie zwalnia hodowców z dążenia do dalszego rozwoju i progresywnych działań w kierunku udoskonalania już istniejącego poziomu. Szkoda, że reprezentacja beauceronów była nieliczna jak na Wystawę Klubową, jednak te, które do nas przyjechały także prezentowały wysoki poziom. Kończąc, dziekuję wszystkim uczestnikom wystawy za przybycie i miłą, sportową atmosferę i zapraszam wszystkich miłośników owczarków francuskich na przyszłoroczną XV Wystawę Klubową, którą podjął się zorganizować Zarząd Oddziału ZKwP w Katowicach.

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami wielu sukcesów

Ewa Dorota Sobolta - Przewodnicząca Klubu

 
środa, 22 lipca 2009 13:00

Serdecznie dziękujemy paniom Elżbiecie Pytel i Jadwidze Chodzeń za okazaną nam życzliwość oraz pomoc w zbieraniu zdjęć i informacji do naszej Galerii Championów. 

Redakcja                        
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 45